ALBANIAN

MENAXHIMI I BURIMEVE NJERĖZORE

GC&DA Sh.p.k ėshtė e specializuar nė shėrbime tė konsulencės. Ne besojmė se politikat dhe procedurat konkrete tė BNj-sė formojnė njė bazė tė fortė pėr njė organizatė efektive.

Nė bashkėpunim tė ngushtė me klientin, GC&DA Sh.p.k pėrcakton strukturėn mė tė pėrshtatshme pėr organizatėn tuaj dhe mėnyrėn e rekrutimit, trajnimit si dhe ruajtjes sė stafit.

Shėrbimet e konsulencės sė BNj-sė nė GC&DA Sh.p.k pėrfshijnė fushat nė vijim:
 • Diagnoza e problemit
 • Vlerėsimi i nevojave pėr trajnim
 • Formulimi i politikave dhe procedurave tė BNj-sė
 • Rekrutimi dhe mbajtja e stafit
 • Pėrfitimet e punėtorėve
 • Trajnimi dhe Zhvillimi
 • Mbikėqyrja e Organeve Menaxhuese
 • Kompensimet dhe Shpėrblimet
 • Gjetja e ekspertėve pėr Projekte Ndėrkombėtare tė Zhvillimit
Trajnimet e ofruara nga GC&DA Sh.p.k:
 • Menaxhimi i burimeve njerėzore: Pyetjet mė tė shpeshta / Bazat
 • Punėt nė departamentin e burimeve njerėzore / Karriera
 • Menaxhimi i ndryshimit / Kultura
 • Pėrmirėsimi i komunikimit nė vendin e punės
 • Pėrshkrimi i vendit tė punės / Shembuj tė Modeleve tė Burimeve Njerėzore
 • Politika mbi liritė nė punė / Ligjet / Fuqia Punėtore
 • Menaxhimi / Lidershipi
 • Motivimi / Njohja / Mbajtja
 • Menaxhimi i Performancės
 • Rekrutimi dhe Personeli
 • Kompensimet / Fokusimi nė Treg
 • Komunikimi me Udhėheqės / Njerėz tė papėrshtatshėm
 • Ndėrtimi i ekipit / Ekipet punuese
 • Trajnime / Parapėrgatitje
 • Puna/ Organizatat / Nė vendin e punės